O pozycjonowaniu - krótki poradnik dla początkujących - W pozycjonowaniu

pozycjonowanie radom

Kiedy zaczęto pozycjonować strony?


Jak łatwo się domyślić pozycjonowanie, rozumiane jako zbiór działań wykonywanych na stronach internetowych i przeglądarkach, nie byłoby możliwe gdyby nie istnienie internetu. Dlatego też oczywistym jest fakt, że pozycjon

O pozycjonowaniu - krótki poradnik dla początkujących - W pozycjonowaniu pozycjonowanie radom
owanie pojawiło się w podobnym czasie, co wyszukiwarki internetowe. Sama polska nazwa „pozycjonowanie” pojawiła się w użyciu koło 2002 roku, nie oznacza to jednak, że wcześniej takie działania na przeglądarkach nie były wykonywane. Przed tym rokiem używano angielskiej nazwy. Początki internetu sięgają niemal do 1940 roku, pozycjonowanie pojawia się jednak nieco później, razem z prężnym rozwojem wyszukiwarek internetowych. Pierwsze wyszukiwarki pojawiły około 1900 roku, a razem z nimi pojawiło się pozycjonowanie.




Autopromocja na Facebooku


W 2017 roku liczba użytkowników Facebooka sięgnęła 2 miliardów. Oznacza to prawdziwy raj dla działań e-marketingowych, dlatego, że liczba logujących się każdego dnia na tą platformę internetową jest naprawdę zatrważająca. Przedsiębiorcy używają Facebooka w dwojaki sposób – niektórzy prowadzą własne profile danej działalności, tak zwane fanpejdże, inni za to płacą Facebookowi za wyświetlanie reklam. Ponadto często reklamy, które widujemy na Facebooku są specjalnie dobrane dla odbiorcy na podstawie jego historii wyszukiwania. Przykładowo jeśli szukaliśmy jakiś stoków narciarskich, jest to wielce prawdopodobne, że wyświetlane reklamy będą zahaczały o tematykę narciarstwa właśnie.


Wysoka pozycja strony w wyszukiwarce


Co znaczy fraza "wysoka pozycja w wyszukiwarce" w odniesieniu do strony internetowej? Znaczy to nic innego, jak sytuację, w której strona internetowa znajduje się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, przykładowo na pierwszej stronie wyszukiwania danej frazy w Google. Z wyrażeniem wysoka pozycja w wyszukiwarce ściśle powiązane są frazy, takie jak top 5 czy top 10. Oczywiście analogicznie mogą występować też frazy wskazujące miejsce strony internetowej w wyszukiwarce. Fraza top 5 oznacza, że dana strona znajduje się w wynikach wyszukiwania w pierwszych pięciu wyświetlanych linkach, podobnie wyrażenie top 10 odnosi się do miejsca strony w wynikach, z tym że znajduje się nie w pierwszej piątce, ale w pierwszej dziesiątce pokazywanych wyników.